Pénteken Gellért Sándor-megemlékezést tartottak a mikolai iskolában.
A Gellér Sándor-emlékünnepséget több éve megtartják azon a településen, ahol a költő életének java részét elöltötte: 1948-1977 között élt a Túr-menti helységben a hányattatott sorsú Gellért Sándor, akit az utókor a szakemberek szerint a mai napig nem értékel rangjának megfelelően.
Miután fia, Gellért Ákos elhelyezte az emlékezés koszorúját az iskola falán található emléktáblánál, egy osztályteremben tartottak ünnepi műsort a magyar tagozatos tanulók.
Az ünnepi előadásban Gellért Sándor-verseket szavaltak és közismert magyar dalokat énekeltek a tanulók, majd Gellért Ákos, a költő fia vette át a szót, aki minden kérdésre válaszolt. Fontosnak tartott kevésbé ismert részleteket megosztani a mikolai tanulókkal.
Többek között azt, hogy Gellért Sándor szerelemgyerek volt, apja honvédtiszt, anyja szolgálólány - sem előbbi, sem utóbbi sorsáról nem tud semmit a család. Gellért Sándort Gellért Gyula tanító fogadta örökbe. Ákos elmondta: a költő egy-egy, éppen elkészült versét felolvasta a fiának, majd kikérte annak véleményét.
Szavalni csak akkor szavalt, ha a családhoz vendég érkezett, és megkérte Sanyi bácsit, mondja el egy versét. Gellért Ákos megemlítette: apja összesen 21 könyvet írt, amelynek a fel esem jelent meg nyomtatásban.
Szavalatokkal emlékeztek Gellért Sándorra